Descrierea companiei: SunProtect Solution SRL este lider pe piața soluțiilor de umbrire, oferind produse de înaltă calitate pentru pergole, copertine, închideri de terase și balcoane. Cu o echipă dedicată și o experiență vastă în domeniu, ne angajăm să oferim clienților noștri cele mai bune soluții pentru a-și îmbunătăți confortul și estetica spațiilor exterioare.

Responsabilități:

  • Dezvoltarea și implementarea strategiilor de vânzări pentru zona desemnată, în conformitate cu obiectivele și politicile companiei.
  • Gestionarea și coordonarea echipei din zonă, asigurându-se de atingerea țintelor de vânzări.
  • Monitorizarea performanțelor individuale și de echipă, oferind feedback și suport pentru îmbunătățirea rezultatelor.
  • Identificarea și dezvoltarea de noi oportunități de afaceri și clienți în zona desemnată.
  • Menținerea și dezvoltarea relațiilor de afaceri cu clienții existenți, asigurând un nivel înalt de satisfacție a acestora.
  • Realizarea de analize de piață și monitorizarea concurenței pentru a identifica tendințele și a ajusta strategiile de vânzări.
  • Organizarea și participarea la târguri, expoziții și alte evenimente de promovare a produselor companiei.
  • Asigurarea unei comunicări eficiente între departamente și cu managementul companiei.
  • Gestionarea bugetului de vânzări alocat zonei și raportarea periodică a rezultatelor către management.

Cerințe:

  • Experiență anterioară în vânzări, preferabil în domeniul soluțiilor de umbrire sau într-un domeniu similar.
  • Experiență de management și coordonare a unei echipe.
  • Excelente abilități de comunicare, negociere și prezentare.
  • Abilități de lider și capacitatea de a motiva și dezvolta echipa.
  • Orientare către rezultate și abilitatea de a lucra sub presiune pentru a atinge obiectivele de vânzări.
  • Capacitate de a dezvolta și implementa strategii de vânzări eficiente.
  • Permis de conducere categoria B și disponibilitate pentru deplasări frecvente în zona desemnată.
  • Cunoștințe solide de operare PC (Microsoft Office, CRM-uri etc.).
  • Cunoștințe de limba engleză constituie un avantaj.

Beneficii:

  • Salariu competitiv și pachet de bonusuri atractiv, în funcție de performanțe.
  • Mașină de serviciu, telefon mobil și laptop.
  • Oportunități de dezvoltare profesională și traininguri specializate.
  • Mediu de lucru dinamic și colegial.
  • Posibilitatea de a lucra într-o companie în plină expansiune și de a contribui direct la succesul acesteia.

Dacă ești un profesionist motivat, cu experiență în vânzări și management, și dorești să faci parte dintr-o echipă de succes, te invităm să aplici pentru această poziție la SunProtect Solution SRL. Trimite CV-ul tău și o scrisoare de intenție și alătură-te echipei noastre!

Job Category: Office Pe teren
Job Type: Full Time
Job Location: București

Allowed Type(s): .pdf, .doc, .docx
× Folosim WhatsApp!